Šimon Hána: Kanadská „lidově demokratická republika“

To, co se odehrává již několik měsíců v Kanadě, nemá nic společného se svobodou a demokracií. Před rokem by asi každý z nás řekl, že Kanada je oproti např. USA mnohem svobodnější, mnohem otevřenější a tolerantnější vůči všemu i všem. Z toho vyplývá celosvětově známý mýtus, že Kanaďané vskutku jsou přátelští a zdvořilí lidé.

Ovšem pro Kanaďany se tento mýtus změnil. Socialisté vládnoucí strany LPC (Liberální strana Kanady) v čele s premiérem Justinem Trudeauem našli svého opravdového „nepřítele“. Není jim žádný terorista, ani nelegální přistěhovalec a ani jím není zločinec. Nepřítel levicové vlády je jejich vlastní občan, který nehodlá trpět v extrémních podmínkách.

Nejedná se o extrémní podmínky ve smyslu, že covid-19 by měl pohltit celý stát. Jedná se o nesnesitelné podmínky, které socialistická vláda nastolila. Mezi ty patří i povinné očkování.

A když občan Kanady není očkovaný, tak je bez jakéhokoliv jiného hlediska vyhozen z práce a není vpuštěn např. do obchodu, do banky a ani do žádných jiných veřejných sportovních, kulturních nebo náboženských institucí. Dokonce začaly vznikat i tzv. červené zóny, do kterých mají občané zákaz vstupu.

S rostoucí nepopularitou těchto nových restrikcí rostly i protesty na ulicích. Proto se občané Kanady zachovali tak, jak jim přišlo správné. Jsou přeci v jedné z nejliberálnějších a nejsvobodnějších zemí na světě. Je proto zcela logické, že by leckterý Kanaďan bral svobodu projevu jako nejpřirozenější lidské právo.

Následnou reakcí vlády začalo to, co zcela podlomilo svobodnou vůli Kanaďanů. A to právě zcela nepřiměřenou policejní brutalitou. V té době se začali organizovat již známí „Convoy truckers“, neboli řidiči kamionů, kteří nesouhlasí s vládními zásahy do svobody občanů.

Ti svým konvojem kamionů dojeli do hlavního města Ottawy, aby zde způsobili blokádu. Přeci jen, tento až zoufalý čin je pravá ukázka toho, jak špatně obyvatelé zákazy nesli.

To byla pro socialisty poslední kapka, aby posléze ukázali svou pravou tvář vůči těm, kteří se nechtěli přehnaným restrikcím vlády podrobit.
Zcela okamžitě předseda vlády Trudeau vyhlásil stav nouze, aby mohla vláda zcela zasahovat do osobních práv a zároveň obejít zákon.

Kanaďanům, kteří se zúčastnili konvoje, budou zmrazeny bankovní účty. Dokonce byly pozastaveny i účty a webové stránky na podporu těchto demonstrantů.

Právě díky všem těmto činům socialistické vlády v Kanadě existují stále obavy ohledně covid restrikcím napříč světadíly. Zákazy, nařízení a tresty poškozující svobodu slova a projevu opravdu není to, co dokáže ochránit lidi před virem.

Takže až příště půjdete po ulici měst a uvidíte případnou demonstraci proti restrikcím či novele pandemického zákona, myslete na to, že to nejsou „hloupí zmanipulovaní antivaxeři“. Jsou to lidé, kteří nechtějí stejný osud, jaký potkal Kanaďany.

Ze země svobody a tolerance se stal policejní stát, kde význam svobody určují ti, kteří jsou u moci. To je dnes totiž nová definice pravé levicově liberální svobody.