Národní mládež si zvolila vedení a připomněla si výročí vzniku Československa

Národní mládež z. s. pořádala 28. 10. 2021 svůj první řádný sněm, na němž bylo zvoleno předsednictvo spolku. Ve funkci předsedy byl potvrzen Mgr. Jan Sedláček, prvním místopředsedou se stal Šimon Hána a dalšími místopředsedy Daniel Stieber, Jiří Mizera a Martin Kliment.

Na sněmu byla rovněž prodiskutována koncepce spolku pro další období, především zakládání buněk v různých oblastech. Již nyní máme zastoupení např. v severních Čechách či na jižní Moravě – a již dnes se hlásí zájemci o členství z dalších oblastí.

Po skončení sněmu jsme se přesunuli k Obecnímu domu, kde byla 28. října 1918 vyhlášena samostatná Československá republika. Připomněli jsme si společně toto významné výročí, ale navíc jsme i manifestovali za to, abychom si tento CZexit zopakovali a aby se nám podařilo vystoupit z EU stejně, jako jsme tehdy vystoupili z Rakouska-Uherska.

Na shromáždění zaznělo několik projevů, kromě předsedy NM Jana Sedláčka a místopředsedy Daniela Stiebera zde vystoupili také zástupci Národní demokracie, Aliance národních sil či Švýcarské demokracie.